Høst program 2019  

(Det tas forbehold om endringer i programmet.)

Trykk på markerte lenker for å komme inn på billettportal / Facebook. 

August:

Lør 03- kl. 20.00  - Konsert med Morning Crows

Lør 10- Kl. 20.00 - Standupshow med Andre` Ulveseter

Lør 24- Kl.14.00 – Kabretkonsert med Espen Hana ”en mann et piano”

Tir 27 -kl. 20.00 – Foredrag med Torleiv Bilstad ”Amerika før bestefar”

Fre 30- Kl. 20.00 – Kven skal styra Hå? Partileder debatt ledet av Tom Hetland. ”Dei innanfor”

Lør 31- Kl. 14.00 – Konsert med Ola Bremnes m/ gitarist.

Lør 31- Kl. 20.00 – ”En hyllest til Cohen” konsert med Jean Birgitte & Mads Røksund



September:

Søn 01- Kl. 19.00 -  Konsert Brazilian Accent fra Brazil

Man 02- Kl. 19.00 – Strikkekveld

Tir 03- Kl. 19.00 – Quiz med Atle

Tor 05- Kl. 20.00 – Kven skal styra Hå? Partileder debatt ledet av Tom Hetland ”dei utanfor”

Fre 06- Kl. 20.00 – Konsert med Amund Maarud ”solo, helt alene” (blues)

Lør 07– Kl. 14.00 – Ølsmaking med Berentsens brygghus arrangert av Ogna ølklubb

Lør 07- Kl. 20.00 – Konsert med Vidar Johnsen m/ gitartist

Søn 08- Kl. 12.00 – Familiekonsert / forestilling ”i ville vesten” Dag Vagle & Johan Egdetveit

Tor 12- Kl.20.00 – Blueskonsert med Bex Marshall m/ band (UK)

Lør 14- Kl. 14.00 – Konsert med Frode Johansen ”kom så skal jeg vise dere” (viser)

Lør 14- Kl. 20.00 – Festkveld med J.R Harlekin (party musikk)

Man 16- Kl. 19.00 – Historiekveld ”Lamper, reklame, kunst og hardt arbeid” v/ Rolf E Solheim

Ons 18– kl. 19.00 – Jæren viseklubb (Konsert Tom Roger Aadland & historien om Bob Dylan)

Tor 19– Kl. 20.00 – Konsert Cirrus (jazz)

Fre 20- Kl. 20.00 – Blueskonsert med Bjørn Berge Electric Band

Lør 21- Kl.14.00 – Jæren & Dalane Progrock klubb ”progrock te-dans”

Lør 21- Kl. 20.00 – Show med Magnus Jackson Kroghs ”Færdi snakka”

Fre 27- Kl. 20.00 – Konsert med Babylon Brothers (jazz/ fusion)

Lør 28- Kl. 14.00 – Blueskonsert med Reidar Larsen & Arne Skage

Lør 28 - Kl.17.00 - Smakekveld med Odd Rune Hølland (Boblesmaking)

Søn 29- Kl. 14.00 – Jæren Viseklubb arrangerer den store merch dagen


Oktober:

Tir 01- Kl.19.00 – Quiz med Atle

Ons 02- Kl 20.00 – Fortellerkveld med Ivar Nygaard ”Sild, sallighet og Zulu”

Tor 03- Kl.20.00 – Konsert med Hilde Selvikvåg ”solo”

Fre 04- Kl.20.00 – Humorkveld med Kristian Arntsen ”e de någen heima”

Lør 05- Kl.20.00 – Konsert med Frode Alnæs og Jærrock (UTSOLGT)

Man 07- Kl.19.00 – Strikkekveld

Lør 12- Kl.14.00 – Ølsmaking med RYGR brygghus arrangert av Ogna Ølklubb

Ons 16- Kl.19.00 – Visekveld Jæren Viseklubb ”Målfrid Frahm Jensen, Frode Stautland Danielsen & Maja Svisdahl + Åpen scene”

Tor 17- Kl.20.00 – Konsert med Maria Solheim

Fre 18- Kl.20.00 – Konsert med Claudia Scott og gitarist.

Lør 19- Kl.12.00 – Foredrag om boken ”den jævla naboen”

Lør 19- Kl.20.00 – Konsert med Dag Sindre Vagle ”solo”

Ons 23- Kl.20.00 – Kårner Kafe` ved Lars Martin Myhre og Ingvar Hovland

Fre 25- Kl.20.00 – Konsert med Cirkus Larsen ”en hyllest til Kim Larsen”

Lør 26- Kl.14.00 – Konsert med Benny Borg

Lør 26- Kl.20.00 – Humor og visesang med Bård Halsne & Leif Arild Steen

Søn 27- Kl.13.00 – Loppemarked med fokus på musikkutstyr

Ons 30- Kl.20.00 – Jazz & Lyrikk med Vigdis Marie Tjøhom med venner


November

Fre 01- Kl. 20.00 – Ogna Gje Jazz!-Festival- Med Hot Club De Norvege og The Impanema Ensemble

Lør 02- Kl. 13.00 – Konsert med Randi Engelsvold band

Lør 02- Kl. 19.00 – Ogna Gje Jazz! –Festival- Med Hallgrim Brattberg Trio & Mathias Eick Trio

Søn 03- Kl. 13.00 – Ogna Gje Jazz! –Festival- Familiedag ”jazz, blues, boller & blues”

Man 04- Kl.19.00 – Strikkekveld

Tir 05- Kl.19.00 – Quiz med Atle

Tor 07- Kl.19.00 – Historiekveld (lokal historie)

Lør 09- Kl. 14.00 – Ølsmaking med Ingve fra Ogna ølklubb

Søn 10- Kl. 19.00 - Jim Reeves kveld med Edgar Pauslen

Tor 14- Kl. 20.00 – Konsert med Ole Fjetland band

Lør 16- Kl.20.00 – Countrykonsert med Bente Torgersen & Teenesse Belle

Tir 19- Kl.20.00 – Konsert med Violet Road

Ons 20- Kl. 19.00 – Visekveld Jæren Viseklubb ” Ingeborg Oktober & Marianne Sund + åpen scene

Lør 23- Kl.13.00 – Fuglefestival med kunst av Kathy Hinde og musikk av Kicthen orchestra.

Søn 24- Kl. 12.00 – Fuglefestival / familiedag.

Ons 27- kl. 20.00 – Julekonsert med Øklands

Tor 28- Kl. 20.00 – Konsert med Raabygg

Lør 30- Kl. 20.00 – Konsert med Knut Reiersrud & Michaela Antalova


Desember:

Man 02- Kl. 19.00 – Strikkekveld

Tir 03- Kl. 19.00 – Quiz med Atle

Fre 06- Kl. 20.00 – Julekonsert med Sigrid Moldestad

Lør 07- Kl. 10.00 – Jæren Viseklubb ”Songtekstskriverkurs med Helge Torvund”

Lør 07- Kl. 14.00 – Juleølsmaking med Max Fjellheim fra Ogna Ølklubb

Lør 14-Kl.20.00 – Konsert (solo) med Mike Peters fra The Alarm

Fre 20- Kl. 20.00 – Konsert med Ingrid Kjosavik ”julens fineste”

Tor 26- Kl. 20.00 – Romjul- Standup med lokale utøvere

Fre 27- Kl. 20.00 – Konsert med The Brigade

Søn 29- Kl. 20.00 – Konsert med Tres Cojones

Man 30- Kl.20.00 – Irsk festaften med Trampolines